en-Jak začít plánovat?

28/04/2021

Přišel onen kouzelný okamžik. 

Poklekl, požádal Vás o ruku a Vy jste řekla ANO!

Gratuluji!

Ale co teď? Je načase začít plánovat svatbu. Ovšem kde začít?


Pokud svatbu neplánujete už od malička, může pro Vás být začátek mírně děsivý. Je tolik věcí, které je třeba zařídit a rozhodnout. Připravila jsem pro Vás proto takový malý všeobecný návod, jak začít.

Mluvte spolu

Vyhraďte si s partnerem romantický večer. Dobře se najezte, otevřete si láhev dobrého vína, společně si sedněte a řekněte si, jaké máte oba o svatbě představy. Proberte cokoliv od termínu a počtu hostů přes rozpočet až pro drobnosti, které jsou pro vás důležité. Často se stane, že jediným požadavkem muže (s nadsázkou) je mít na svatbě svou milou...motorku. :) Někteří se však do plánování chtějí zapojit. Na konci byste měli mít přibližnou představu o následujících věcech:

  • - přibližný termín (například letní svatba nebo naopak zda trváte na konkrétním datu)
  • - přibližný počet hostů (jen se svědky, menší svatba nebo všichni přátelé a známí, je vhodné spočítat přibližné číslo)
  • - rozpočet
  • - místo a styl svatby (venkovská svatba, zahradní party, svatba na zámku atd.)
  • - přibližný program (například zda chcete vše na jednom místě, kdy zhruba chcete obřad, jestli chcete společný servírovaný oběd nebo jen volnou party atd.)
  • - co je pro vás nejdůležitější (například už zmíněný termín, nádherné velké šaty, symbolické místo, luxusní jídlo, nádherný prostor a podobně)

Kdo, kdy a kde?

S oblibou nevěstám říkám, že jediné, co je ke svatbě skutečně potřeba, je mít 5 věcí -oddávajícího, termín, místo, svědky a občanky. Vše ostatní už je zcela na vás dvou.

Na počátku je tedy třeba vybrat místo a datum a zarezervovat oddávajícího. Záleží jen na vás, co je pro vás priorita a podle čeho se tedy budete řídit.

Teď už máte to opravdu potřebné hotové. Ostatní je zcela na vás. Už si to musíte jen pořádně užít!

Řešíte, co všechno je potřeba zařídit dál? Mrkněte na další článek :) Co všechno zařídit na svatbu?

Nevíte si stále rady nebo chcete odborníka? Napište mi. S radostí vám pomůžu naplánovat svatbu vašich snů. :)