en-Proč mít svatbu v zimě?

08/07/2021

Zima je tak krásné období s tolika plusy. A přesto je zimních svateb stále minimum. Většina nevěst totiž vidí svou svatbu venku v parku, na trávě, louce. 

Existuje však tolik důvodů proč svou představu ještě zvážit. :) 

Originalita

Každá nevěsta si přeje, aby ta její vysněná svatba byla dokonalá, originální a nezapomenutelná. Hledá na Pinterestu témata, dekorace, vybírá vysněné šaty... K originální svatbě však stačí závěje, omrzlé stromy nebo krásný kožíšek. A krásná chata nebo hotel na horách.

Úspora financí

Je občas až neuvěřitelné, jak rapidně se liší ceny v hlavní sezóně oproti zimě. A nejde jen o prostory. Vizážistky, fotografové, kameramani, cukrářky i koordinátorky. Ti všichni v hlavní sezóně neví kam dřív, zatímco v zimě mají přece jen volnější ruce. Navíc snad každý ze svatebního byznysu nadšeně po zimní svatbě skočí!

Brzy tma

A díky brzké tmě taky možnost naplno využít všech světýlek, svíček, lampionků a prskavek..... Světélkující prostor dodá neuvěřitelnou atmosféru. Fotky s lucernami či prskavkami působí naprosto magicky. V létě, kdy se stmívá nejprve v 10 večer, si tohle prostě tolik neužijete :)

Jiná výzdoba

Šišky, jmelí, chvojí, umělý sníh, lucerny, bobule, třpytky, vločky...... Tolik všemožných variant jak využít zimy. Dekorace přitom nemusí být vůbec vánoční (ač taková vánoční svatba je taky překrásná). Dá se taky skvěle ušetřit. Šišky snadno nasbíráte v lese, ceny květin jsou nízko, zeleň je celkově výrazně levnější, papírové vločky zvládnete večer u televize.

Obřad venku

Že nejde mít v zimě obřad venku? A proč? Nevěsta oblékne dlouhý kožíšek s kapucí nebo šálu, ženich si pod košili vezme termo prádlo a hosté stejně tak. Na sněhové pokrývce budou vypadat skvostně lístky růží nebo sušené kvítí. A dokonale na bílém pozadí vynikne i barva svatby. Ať už budete mít výhled na zasněžené kopce nebo les, bude to mít úplně jiné kouzlo. Plusem taky je, že se nemusíte řešit, co budete dělat, kdyby zrovna nevyšlo počasí..... Se zimou počítáte, maximálně (ideálně) bude sněžit :)

Zimní aktivity

Aneb má nejoblíbenější část zimních svateb! Pořádná koulovačka zabaví děti i dospělé. Ženich s kamarády budou závodit na sáňkách za hlasitého povzbuzování ostatních hostů se svařákem a horkou čokoládou v ruce. Láhve můžete zapíchat k vychlazení do sněhuláka a po příchodu dovnitř se zahřát pořádným jídlem a tancem. A přijet na obřad na saních s koňmi nebo psy? Nebo na sněžném skútru? Stylovka ;)

A co vy? Naladila jsem vás na zimní svatbu?