en-Svatba v dešti

08/09/2022

Většina z nás si představuje od malička svou nádhernou vysněnou svatbu. Málokterá už ale v té dokonalé představě vidí taky kapky deště... Bohužel počasí je věc, kterou nikdo z nás nemá šanci ovlivnit. 

Jak se tedy vypořádat s tím, když předpověď nekompromisně hlásí déšť?

Venku nebo uvnitř?

Klíčová otázka. Ať už plánujete svatbu kdykoliv a kdekoliv pod širým nebem, měli byste mít připravenou takzvanou mokrou variantu (A také domluvenou a potvrzenou s vedoucím místa svatby...). V tu chvíli doporučuji poradit se s nimi. Jsou oblasti, kde neprší, i když prší všude okolo a také oblasti, kde prší, i když je celá ČR bez mráčku. Jejich zkušenosti mohou napovědět, jestli riskovat nebo ne.

Přesun dovnitř, ať už pod stany nebo do interiéru, významně ovlivní především dekorace a rozmístění jednotlivých aktivit. Promyslete je důkladně předem a přizpůsobte tomu případně i program. Pokud bude muset být obřad ve stejném místě, kde následná zábava, musíte počítat například s přestavěním svatební uličky zpět na slavností tabuli. Máte-li na změnu dostatek času, promyslete i umístění dekorací a slavobrány, abyste z místa vytěžili co nejvíc a přesun dovnitř vás tolik nemrzel. Když se dohodnete s obsluhou dobře a jasně, můžete to mít více méně bez starostí. Nezapomeňte na přesun také připravit fotografa. Světelné podmínky v interiéru jsou o dost jiné a on musí mít s sebou odpovídající vybavení.

Risknete to venku? Připravte se!

A proč ne? Jděte do toho. Ale dobře se připravte...

Bude mokro: Logicky.. :) Deštníky jsou samozřejmostí. Můžete si s nimi ale vyhrát. Dnes už snadno seženete průhledné nebo v barvách svatby. Můžete je dát k dispozici i hostům do nazdobeného košíku nebo boxu. A můžete jim je i nechat na památku. Připravte si i dostatek hadrů na otření všeho možného. Počítejte s tím, že krepák, pompomy, konfety a papíry minimálně navlhnou. Počítejte s tím, že může být rozbředlá zem. Zvažte proto svatební obuv. Má-li Váš drahý luxusní kožené boty, ověřte si, jestli jsou podražené (Tedy jestli mají gumovou podrážku. Ne, není to tak vždy..). Jinak by se neměly namočit. I takové barevné holínky mohou být stylové!  Máte-li stany, připravte si tyč. Je potřeba vylévat vodu z plachet. Zároveň přiobjednejte a připravte na dostupné místo boční plachty.

Vizáž: Nechte se nalíčit voděodolnými produkty. I pokud Vás líčí profesionál, ověřte si to. Většinou se používají voděodolné produkty pouze na oči. Důležitý je však účes. Máte-li vlasy sepnuté do drdolu, nemusíte se tolik bát. Máte-li však účes volný a ještě k tomu natočený, vlhko s Vašimi vlnami možná zatočí. Připravte si proto fén a lak na opravy v průběhu dne.

Varujte hosty: Hosté pravděpodobně nebudou počítat s obřadem v dešti. Dejte jim to vědět, ať se přizpůsobí. Zejména pokud máte obřad na trávě.

Bude chladněji: Skoro zaručeně. A když ne přes den, pravděpodobně alespoň v podvečer. Připravte sobě i hostům něco na zahřátí. Můžete nakoupit deky, sobě krásný přehoz nebo bundičku a do menu můžete přidat třeba horkou čokoládu nebo svařák. Některé restaurace mívají i plynové ohřívače.

Může foukat: Připravte na to dekorace.... Jako první se zamotává látka na slavobráně, hned záhy padají obrazy a programy na stojanech. Ze zkušenosti... :)

Můžou padat trakaře: I to je varianta. Lehký i silnější déšť může být krásný a podtrhnout romantickou atmosféru. Buďte však připraveni také na to, že může být průtrž mračen, ve které už jsou venku i deštníky zbytečné.

Děti: Máte-li mezi hosty děti nebo máte-li vlastní, zajistěte zábavu uvnitř nebo sbalte dostatek věcí na převlečení. Největší zábava je totiž přece skákat v loužích :)

Focení: Domluvte se s fotografem. Ne každý je ochotný fotit v dešti, zejména bez předchozí přípravy. Nemějte jim to tolik za zlé. Technika stojí desítky tisíc.. Co se týká fotek, nevěšte hlavu. Svatební fotky v dešti jsou překrásné a zaručeně jiné než mají všichni ostatní!

Tak či tak nenechte si deštěm zkazit váš velký den. 

Pamatujte na to, že vám prší štěstí!!