en-Tématické svatby - co, proč a jak?

27/02/2022

Tematické svatby jsou moje dlouhodobá láska. A nemluvím o stylu svatby nebo barvách. Pokud se pojme vkusně a stojí za ním příběh, dokáže pozvednout svatbu na nový level. 
Ale jak na to? A jak vybrat pro vás to nejlepší?

Proč?

V našich končinách na tematické svatby narážíme pořád ještě hodně málo. A je to podle mě škoda. Nevěsty volí barvu svatby, ty kreativnější i styl. Ale témata stále zůstávají opomíjená. Proč tedy nějaké zvolit? V první řadě bude vypovídat o vás dvou. Navíc bude unikátní a přátelé o ní budou ještě dlouho mluvit! Vystupte z davu a udělejte to jinak!

Jak vybrat téma?

Zamyslete se, co o vás dvou vypovídá. Jaké máte koníčky? Lezete spolu po horách? Umíte odříkat celé dialogy z milovaného filmu? Zasnoubili jste se na cestách? Jste lékaři?......... Vyberte zkrátka něco, co je vám oběma vlastní a má pro vás význam. Jistě, není to podmínka. Ale smysluplné téma dá vaší svatbě ještě větší hloubku. Už při výběru se zamyslete nad tím, jak budete moct téma využít. Ne každé téma je jednoduché na realizaci, zvláště v českých podmínkách.

Kde všude ho využít?

Téma se může promítat celým vaším dnem od drobností až po velké dekorace. Můžete se s ním vyřádit ale už na pozvánkách či na svatebním webu. Podle tématu věnujte pozornost i výběru svatebního místa. Máte galaktickou svatbu? Obřad zvolte ve hvězdárně. Má ženich vášeň pro letadla? Můžete mít obřad na místním sportovním letišti přímo u vrtule. Svatbu ve stylu Harryho Pottera jsme dělali na zřícenině hradu. Nebojte se vyřádit. Vhodně zvolené místo vám ušetří práci s vymýšlením dekorací. K některým tématům se váží konkrétní barvy. Ty se spoustou dalších s tématem souvisejících drobnostech využijte všude, kde to jde. Krásně vyniknou už při obřadu, ve svatební kytici a dekoraci uličky. Vyřádit se můžete na oblečení vašem, ženicha i svědků a družiček. Cukrářku nadchnete tematickým zadáním svatebního dortu. Můžete přizpůsobit i nabídku rautu nebo svatební zábavu. A pak je tu spousta malých svatebních detailů od dekorace stolů, svatebních cedulí, knihy hostů, svatebních losů až po dárečky.

Mýty o tematických svatbách

Musí to být drahá svatba. - Může, ale nemusí. Vůbec. Dělali jsme například nádhernou vodáckou svatbu v kempu na břehu řeky. Nevěsta připlula na lodi, hosté podepisovali místo stromu staré pádlo, obřad se konal na mole.

Bude to nevkusné. - Opět může, ale nemusí. Máme za sebou krásnou elegantní bílo-zlatou svatbu protkanou narážkami a jemnými dekoracemi na téma Strážců Galaxie tak jemně, že dokonale zapadly do celého ladění.

Tematická svatba je extravagantní. - Záleží úplně na vás, jaké téma si vyberete. Můžete mít svatbu na téma Star Wars, motorkářskou nebo hard rockovou. Často ale děláme i velmi jemné svatby. Mezi mé oblíbené patří téma "Dozrál čas" protkané hodinami nebo pohádkové téma Kouzelného lesa, které je plné mechu, kapradí a blikajících tajemných světýlek.

Nebojte se tematických svateb! A kdyby přece jen trochu, dejte mi vědět. Společně naplánujeme přesně takovou, jakou si budete přát.