en-Týden před svatbou - 17 věcí na které nezapomenout

28/04/2021

Uběhlo to jako voda a teď Vás čeká poslední týden do svatby! Nadšení i nervozita pomalu stoupá a vy přemýšlíte, jestli je vše jak má být a na něco jste nezapomněli. Buďte v klidu!

Co všechno ještě zajistit, aby Váš den proběhl hladce?

Ověřte dodavatele

Zavolejte všem dodavatelům a ověřte si, že vše platí dle plánu. Pak jim ještě napište, kde, kdy, v kolik, za kolik a na čem všem jste se domluvili. Přidejte program svatby a kontakt na sebe a na zodpovědnou osobu (družičku, svědkyni, maminku, koordinátorku...). Nechte si to také písemně potvrdit. Dodavatel bude mít vše hezky sepsané a bude vědět, kdy se má co dít. Vy budete mít "v ruce" potvrzení, kdyby něco nešlo podle plánu.

Ověřte hosty

Zavolejte opozdilcům, kteří nepotvrdili účast. Ověřte i ostatní hosty, zejména pokud zajišťujete ubytování. Připomeňte pomocníkům jejich úkoly (babičce napéct, svědkovi hlídat prstýnky, kamarádce zabalit tombolu.....). Můžete také rozeslat poslední info ke svatbě.

Připravte dokumenty a prstýnky

Dejte do jedné obálky všechny potřebné dokumenty, které už nemusíte nosit s sebou a ideálně je předejte někomu zodpovědnému, kdo je přiveze na místo. To řešíme na svatbě nejčastěji... :)

Připravte si kontakty a obálky

Sepište seznam dodavatelů, jejich kontakty a v kolik mají dorazit. Připravte a nadepište obálky s penězi pro ty, kterým budete platit v den svatby. Oboje v nejlepším případě předejte zodpovědné osobě, ať to nemusíte řešit vy. Zaplaťte všem, kterým máte zaplatit předem a připravte si přehledný seznam plateb po svatbě.

Připravte dekorace

Sbalte všechny dekorace a zábavu do označených krabic. Balte podle jednotlivých stanovišť. Tedy krabice "Výzdoba obřadu", krabice "Stoly"....... a dejte do nich vše, co budete potřebovat ve správném množství. Pokud bude na místě zdobit někdo jiný, přidejte ideálně i plánky, jak si to představujete.

Smiřte se s počasím

Do poslední chvíle vždy nevěsta doufá, že bude dokonalé počasí. Pokud týden před svatbou stále hlásí déšť a 10°, je načase pohlédnout pravdě do očí. Ještě je čas zajistit deštníky, deky nebo mokrou variantu. Připravte se ale i pokud předpovídají tropická vedra. Dejte k dispozici dostatek vody případně na toalety opalovací krém nebo deodoranty. Zajistěte stín pro hosty i pro občerstvení.

Odškrtejte seznam

Pravděpodobně jste si na začátku plánování sepsali seznam úkolů. Teď je čas vše dokončit, připravit a seznam odškrtat.

Vyzkoušejte šaty

Pokud to jen trochu jde, vyzkoušejte je. Pokud je máte doma, zůstaňte v nich alespoň dvě hodiny (v čistém bezpečném prostředí). Vyzkoušejte i spodní prádlo a doplňky. Stále je ještě čas na poslední úpravy. V nejlepším případě i ověřte, že snoubenci sedí oblek.

Rozchoďte boty

Pokud jste to ještě neudělali, vyndejte svatební boty (opět oba). Zejména, pokud jako nevěsta nejste zvyklá na podpatky. Je potřeba se v botách naučit chodit a "rozšlápnout" je. Zkoušejte v silonkách a při sebemenším nepohodlí nohu oblepte náplastmi, ať si neuděláte puchýře ještě před svatbou.

Připravte KPZ a kufr

Sbalte si dvě zavazadla. Jedno malé, kam dáte všechny nezbytnosti, které budete během dne potřebovat po ruce. Do kufru dejte oblečení na ranní přípravy, doplňky k šatům, věci na popůlnoční převlékání, případná noční překvapení pro novomanžela ;) Přibalte taky dárečky pro družičky, svědkyně i nastávajícího.

Zajděte na manikúru

Pokud nosíte gelové nehty, pravděpodobně vám tento bod není třeba připomínat. Pokud jste však zvyklé si nehty neupravovat, zajděte tam alespoň na základní úpravu. Detaily rukou budou na fotkách často, tak ať vám je nic nekazí.

Pijte hodně vody

Řádný pitný režim je důležitý i v běžném životě. O to důležitější je však před svatbou, kdy je organizmus přeci jen o něco vytíženější než obvykle. Navíc, dostatek vody vám zajistí krásnou a svěží pleť.

Napište vzkaz a zabalte dárek

Pokud plánujete dávat nejbližším soukromé dárečky, zabalte je a vymyslete, kdy je předáte. Pokud je vám tužka a papír aspoň trochu vlastní, udělejte si kávu nebo nalijte sklenku něčeho dobrého a napište ženichovi dopis, který mu dáte před obřadem. Můžete zmínit, proč ho milujete, poděkovat za podporu.... Cokoliv budete mít na srdci.

Ukliďte dům

Po svatbě přijedete domů unavení, společensky stále ještě trochu vysílení a v posvatební bublině lásky a euforie. Ukliďte teď ať vás po návratu nepřivítá hora prádla a špinavého nádobí.

Relaxujte a spěte

Vyčleňte si čas na sebe. Zajděte na masáž nebo na kávu s kamarádkou. Základní pravidlo - ani slovo o svatbě! Odpočinete si a přijdete na jiné myšlenky. A získáte trochu nadhled. Nechcete být přece ve svatební den nervózní a unavená nevěsta.

Jděte na poslední "svobodné" rande

Tento bod souvisí s předchozím a platí pro něj stejné pravidlo. Jsou to vaše poslední předmanželské chvíle, tak si je pořádně užijte. Po měsících příprav a vyrábění dárečků večer u televize si připomeňte, že svatba je hlavně o vás dvou a vaší vzájemné lásce.

Připravte se na líbánky

Pokud plánujete brzký únik na líbánky, sbalte kufry a zařiďte poslední detaily. Po svatbě si užívejte klidu a láskyplného opojení namísto hektického hledání pasu a kupování nových plavek.

A jděte na to! Nezapomeňte, že pokud se na něco přeci jen zapomene, není to konec světa. Hlavní je, že si vzájemně řeknete ono kouzelné ANO!