Jak uchovat svatební kytici?

15.09.2021

Květiny jsou na svatbě jedna z nejkrásnějších dekorací. Bohužel ale mají dost omezenou trvanlivost. Existuje několik způsobů, jak si kytici uchovat a vystavit, aby vám váš velký den mohla připomínat!


Dekorativní rámeček nebo ozdobný box

Jednotlivé kvítky krásně vyniknou vylisované v rámečku. Můžete k nim přidat třeba fotku nebo datum svatby. Rámeček přizpůsobte vkusu. Skvěle vypadá, když vyberete rámeček úplně průhledný, s bílým pozadím nebo zvolíte pozadí v barvě svatby. Kytice naopak vynikne nádherně v ozdobném průhledném boxu. Jen pozor, usušit celou kytici v kuse je mnohem náročnější...

Vánoční koule

Skvělý tip, pokud milujete Vánoce. Stačí části kytice usušit, vložit do skleněné či plastové kouličky, přidat mašli a máte hotovo! Navíc můžete dovnitř dát i dekorace z kytice nebo připsat datum svatby.

Památný rámeček

nebo taky Shadow Box vám umožní uchovat několik předmětů najednou. Dovnitř můžete dát celou kytici, text písničky z prvního tance, podvazek, svatební oznámení, šperky, manželovu korsáž, kousek šatů... Cokoliv vás napadne. Skvělý rámeček s velkorysou hloubkou 8 cm najdete třeba v Ikea.

Pryskyřice

Nejnáročnější, ale nejkrásnější varianta. Kytici můžete totiž použít ještě čerstvou a zachová se vám přesně tak, jak vypadala ve váš den. Stačí k tomu jen pryskyřice, forma a trocha trpělivosti. Dnes už si můžete zalití do pryskyřice objednat nebo, pokud jste zručné, můžete si ji zalít do pryskyřice samy. Chce to ale postupovat opravdu rychle po svatbě. Můžete si tak vyrobit nebo objednat těžítko, svícen nebo zalít kousek kytice do přívěsku nebo prstýnku a nosit jí tak všude s sebou.

Co vy? Jak máte kytici uchovanou? Nebo teprve plánujete?