Kniha hostů, kniha vzpomínek...

28.12.2020

 Spolu s fotkami a videem jde o krásnou vzpomínku nad kterou se budete ještě roky rozplývat a vzpomínat na ten překrásný den. 

Takže. Jak na ní? A jaké jsou možnosti? Inspirujte se :)

V posledních letech k nám ze zahraničí přišel a úspěšně se zahnízdil krásný svatební zvyk - svatební kniha. Je tolik možností, jaké vybrat.

Klasika

"Jen" kniha a pero. Slouží už tak dlouho a slouží dobře. Dejte ji hostům k dispozici, aby vám napsali krásné přání, oblíbenou vzpomínku nebo radu do manželství. I s klasickou knihou si ale můžete vyhrát. Existuje nepřeberné množství variant, ze kterých můžete zvolit tu ideální ke stylu vaší svatby. Klasikou jsou knihy s látkovými deskami a zdobením. Mezi trendy však patří knihy dřevěné s vlastním gravírováním, desky s vaší fotografií nebo místem na fotku ze svatby. Existují knihy s průhlednými, jutovými nebo luxusními koženými deskami. Můžete už dokonce desky sladit i s pozvánkami a ostatní grafikou.

Polaroidová kniha hostů

Dnes už možná častější varianta než klasika. Polaroid na svatbě totiž zajistí skvělou zábavu. Spojte ho se svatební knihou! Nechte hosty udělat pořádnou fotku, nalepit ji do knihy a připsat pár slov. Můžete pro fotky využít elegantní pozadí nebo připravit fotokoutek. Můžete taky nechat foťák mezi hosty kolovat. Každopádně budete mít na památku knihu plnou úžasných fotek. Nezapomeňte přidat i tužky, aby hosté něco připsali. Tip: nechte foťák kolovat zejména v pozdějších hodinách. Vzniknou nejlepší snímky!

Slovník

Slovník je už trochu alternativní varianta. Ale krásná! Kupte velký slovník a nechte hosty na svatbě najít a zakroužkovat slovo, které vystihuje vaše vzájemné přátelství, jak jste se poznali nebo třeba připomene vtipnou historku. Přímo ke slovu mohou připsat pár slov nebo vysvětlení. A samozřejmě podpisy! :) Po svatbě můžete s manželem slovník prohlížet a pobavit se. Stejně tak můžete využít třeba vaší společnou oblíbenou knihu, pohádku, encyklopedii.... Cokoliv vám je blízké.

Velká kniha vzpomínek

Kupte prázdnou knihu nebo album. Pořádně velkou knihu. :) Tahle varianta je moje nejoblíbenější. Do knihy postupně vlepujete vše co se vašeho dne týká. Ještě nepopsanou ji dejte hostům na svatbě, aby vám do ní napsali pár slov. Ideálně každý (každý pár/rodina) na jednu stránku. Po svatbě si ke každému přání můžete nalepit fotku ze svatby s daným člověkem. Patří sem ale také svatební oznámení, vylisovaná květina z kytice, kousek svatebních šatů (pokud vám jich není líto), podvazek, leták místa, kde jste se brali, pár konfet, vývazek, samolepka z dárku pro hosty.... Každý kousíček toho, na čem jste poslední měsíce tak pracovali. Vlepte dovnitř také přáníčka a další fotky. K jednotlivým "artefaktům" pak můžete dopsat popisky, vzpomínky nebo pocit ze svatby. V jedné knize si tak zachováte každý kousíček vašeho dne.

Tipy ke knize hostů

  • Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vždycky dávejte knihu hostů na frekventované místo a viditelně ji označte. Přiložte také návod jak na to, a to zejména u jiných než klasické. I u té ale můžete hostům poradit, o čem by vám měli napsat.
  • Další variantou je pověřit neodbytnou osobu, která hosty obejde a "neodejde dokud něco nenapíšou" ;)
  • K fotoknize vždy přiložte všechno, co k tomu budou hosté potřebovat. Ano, jedna, byť krásná, tužka je málo.... :)
  • A hlavní tip - připomeňte knihu hostů i později večer. Někteří se potřebují před účastí posilnit. Zajistíte si tím vtipnější vzpomínky :))

Kterou variantu volíte vy?