Svatební barva: Světlá růžová!

13.05.2021

Jemná růžová svatba, nejčastější barevné ladění. :) Taky proč ne... Je to barva něhy, lásky a oddanosti. 

Variant, jak ji pojmout je bezpočet. A to mě na ní baví!

Ať už teplejší broskvový nebo studenější odstín, hlavní výhodou růžové je, že jde o tradiční barvu. Snadno seženete šaty pro družičky, dekorace, oznámení, mašle.... Je jen málo žen, kterým růžová nelichotí a nemají nějaký kousek v šatníku. Podobně je to i s květinami. Pivoňkami a růžemi počínaje, liliemi a čechravou konče, výběr růžových květin je obrovský.

Přírodní a rustikální růžová svatba:

Světlé odstíny růžové si skvěle rozumí s oběma variantami. Něžná růžová krásně zjemní prostory stodol a vesnických stavení. Navodí čistou a světlou atmosféru. Perfektně si rozumí se zelení i se stále velmi oblíbenou jutou. Na stolech a vázičkách vypadá nádherně se starými krajkami. Její výhodou je i to, že ve formě lehké látky okamžitě dodá slavnostní náladu. Saténovou růžovou mašlí tak ihned proměníte starou oprýskanou židli v nádherný rustikální kousek.

Elegantní růžová svatba:

Růžová bude vypadat krásně snad všude. ale elegantní a honosné prostředí jí prostě svědčí. Ať už se vdáváte na zámku nebo v luxusní restauraci, růžová podtrhne lesk příborů, skla a kamínků. Báječně v elegantním aranžmá vypadá se zlatou nebo stříbrnou. Perly, satén, svícny a záplavy květin. To je ideální kombinace pro růžovou eleganci.

S čím růžovou kombinovat?

Tón v tónu

V Čechách nejčastější kombinace růžové. Různé tóny pudrové, světlé růžové, champagne růžové spolu skvěle hrají. Hodí se perfektně pro teplé letní dny, kterým dodá trochu vzduchu a svěžesti. Kombinace vypadá skvěle samostatně ale i doplněná šalvějovou, šedou nebo čistě zelení.

Kovové odlesky

Ve spojení s růžovou? Můj osobní favorit! Ať už se rozhodnete pro zlatou, rose gold nebo stříbrnou, spolu s růžovou je to kouzelná kombinace, která dodá dekoraci šmrnc. Dá se zakomponovat ve větších plochách (na ubrusech, vázách, svícnech, šatech, židlích...) nebo jako malé detaily. Krásně vypadají nastříkané bobulky v květinových dekoracích, lesklé detaily na tiskovinách nebo klidně na dortu a sweet baru.

Výrazné odstíny

Chtěli byste růžovou, ale zdá se vám možná až moc sladká? Dodejte jí šťávu výrazným odstínem! Záleží už jen na vás, který vyberete. Kombinace s tmavými odstíny se skvěle hodí na chladnější období, ale udělají parádu i v létě. Zachováte růžovou, ale vaše svatba bude určitě originální. Kombinace s odvážnými odstíny se totiž moc často nevidí... Hezky a nenásilně vypadá růžová ve spojení s navy, tmavě modrou. Od obleku ženicha až po svatební dort hezky podtrhne něžnost růžové a dodá jí hloubku. Nádherná a neobvyklá kombinace je s tmavě červenou. Hodí se skvěle k pozdím letním svatbám s nádechem podzimu. Úžasná energická a osvěžující kombinace je spolu se sytou růžovou, žlutou a oranžovou. Ale pokud chcete něco opravdu unikátního a vysoce elegantního, zvolte černou. Že na svatbu nepatří? Nemůžu než nesouhlasit. Cestou černé s růžovou můžete jít v případě moderní a industriální svatby. Tradičně ji také používáme na těch vysoce elegantních a formálních. Co si budeme povídat, takový muž v černém smokingu za protest babičky proti černé stojí.... ;)

Půjdete do růžové svatby? Jakou kombinaci vyberete?